Vene noorte võimalused Eestis – juba 5 sõitu on edukalt möödas!

17:18, 13. veebruar, katja.danilova, Kommentaarid: 0
Augustist 2011 kuni õppeaasta lõpuni kestev projekt pakub sajale 9. - 11. klassi õpilasele Ida-Virumaa vene koolidest võimaluse laiendada oma suhtlusringkonda ning hajutada müüte vene rahvusest noorte tuleviku kohta Eestis.

Projekti käigus viiakse läbi õppereisid Eesti suurematesse linnadesse – külastatakse erinevaid firmasid, asutusi ja kõrgkoole, kus oma individuaalseid elu- ja edulugusid jutustavad neile teised vene rahvusest noored inimesed. Pärast iga konkreetset õppereisi järgneb Eesti Väitlusseltsi kogenud meeskonna juhtimisel väitluskoolitus ja arutelu, et anda noortele võimalus parandada oma eneseväljendusoskust ning mõtete argumenteeritust. Lisaks viiakse projekti käigus läbi ka individuaalsed karjäärikonsultatsioonid. Projekti eripära on see, et see toimub vene keeles ning annab noortele võimaluse saada olulist info oma emakeeles.

 Septembrist kuni jaanuarini on toimunud juba viis õppereisi, kokku tuleb neid üheksa. Kaasatud spetsialistid olid: Tatjana Lavrova (EMSL); Maksim Šerbakov ja Evald Girtsis (BLRT Grupp); Dmitri Teplõhh (Põhja ringkonna prokurör); Aleksei Kuznetsov (TÜ keemia teadur) ja Maria Jufereva (Tallinna linna meediasuhete nõunik ja TÜ lektor).

 Kõik kaasatud spetsialistid on väga erinevad ja innustavad inimesed, kuid mõnedes eluküsimustes on nad ühist meelt. Selleks, et õnnelik olla, peab inimene leidma tegevuse ja töö, mida ta ise peab tähtsaks ning mis toob talle endale rahulolu. Selleks, et hea spetsialist olla, peab rohkem panustama keelte õppimisse, arendada ennast erinevates eluvaldkondades ning tuleb õppida, õppida ja veel kord õppida. Selleks, et hea inimene olla, peab lihtsalt elu nautima.

 Väitlusseltsi meeskond ja meie partnerorganisatsioon VitaTiim seletasid osalejatele, millele tugineda otsuste langetamisel. Põhirõhk oli seatud eesmärgi püstitamisele, mis on edu toova otsuse eelduseks. Lisaks räägiti ka  motivatsioonikirjade ja CVde koostamisest ning ametliku e-kirjavahetuse reeglitest. Eraldi tähelepanuobjektiks sai argument ja selle ülesehitus ning avaliku esinemise põhireeglid.

 Projekti toetab Avatud Eesti Fond ja viib läbi Eesti Väitlusseltsi koostöös ressursikeskusega VitaTiim.

 

Lisainfo:

Katerina Danilova
Projektijuht
tel: 5918 5990
e-post: katja.danilova@debate.ee

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: