Väitlusselts toob aprillis poliitikud väitlema

16:30, 05. aprill, Joosep Tiks, Kommentaarid: 0

Eesti Väitlusselts korraldab aprillis Väitluskuu, mille raames toimuvad avalikud väitlused Rahvakogu teemadel, väitlusturniirid noortele ja online-väitlused. Ürituse eesmärk on tõsta ühiskonna teadlikust väitluskultuurist ja soodustada sisukat avalikku diskussiooni.

Väitluskuu patrooni Anvar Samosti sõnul on väitlusel oluline koht ühiskonnas: "Ma ei mäleta ühtegi otsust oma kogemusest, mis oleks sündinud ilma väitluseta või kuhu väitlus ei oleks lisanud teatud aspekte, mis selle otsuse paremaks ja kergemini rakendatavaks oleks teinud." 

Väitluskuu projektijuhi Joosep Tiksi sõnul on ürituse eesmärk propageerida väitluskultuuri: "Väitluskuu on loodud, et kesta. Sel aastal toimub see esimest korda ja kuigi väitlus on Eestis juba ammu tuntud mõiste, on sellel veel suur arenguruum. Seega seisame selle eest, et väitlus kui parim meetod aruteluks jõuaks rohkemate inimesteni."

Kutsume kaasa mõtlema ning analüüsima:

Tallinnas oponeerivad Keskerakonna liikmed Jüri Ratas ja Olga Sõtnik väitele "Valija saagu enda riigikogulast tagasi kutsuda". Väitlus toimub Tallinna Ülikooli Astra hoone foorumis 8. aprillil kell 14.30.

Pärnus kaitsevad IRLi liikmed Annely Akkermann ja Eerik-Niiles Kross väidet „Riik ei tohiks erakondi rahastada“. Väitlus toimub Sütevaka Humanitaargümnaasiumis 15.aprillil kell 16.15.

Tartus oponeerivad Priit Kallakas ja Mihkel Lees Reformierakonnast väitele „Valimisreklaam tuleks keelustada“. Väitlus toimub sotsiaal- ja haridusteaduskonnas aadressil Lossi 36 ruumis 214 22. aprillil kell 17.00.

Narvas esindavad Jevgeni Ossinovski ning Pavel Kuznetsov Sotsiaaldemokraate ning väitlus toimub Tartu Ülikooli Narva kolledži aulas 29. aprillil. Teema ja aeg on veel selgumisel.

Üritustele sissepääs on tasuta ning väitlustele eelneb pool tundi argumendiõpetust. Lisaks avalikele väitlustele toimuvad läbi aprilli erinevad väitlusturniirid Tallinas, Tartus, Narvas ja Viljandis. Lisainfot ürituste kohta saab koduleheküljel: http://vaitluskuu.wordpress.com/

Eesti Väitlusseltsi missioon on levitada mõtteviisi, et ühiskondlikus diskussioonis peaks saama määravamaks tugevam argument. Väitlusselts pakub väitlusharidust noortele, koolitusi täiskasvanutele ning arendab avalikku diskussiooni laiemalt. Väitlusega tegeletakse Eestis aktiivselt enam kui 60 gümnaasiumis ning kõikides ülikoolides. Väitlusseltsi tegevust Eestis toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu nõukogu, Avatud Eesti Fond, Kodanikuühiskonna Sihtkapital jt.

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: