Estonian Open 2010 järelkajad

19:52, 11. mai, Kerttu Mäger, Kommentaarid: 0

Sel nädalavahetusel toimus Tallinna Ülikoolis BP turniir Estonian Open 2010, mis tõi kokku paljud Balti väitlejad. Turniirile lisaks toimus neljapäeval ja reedel väitlusakadeemia, mille viisid läbi peakohtunike paneeli kuuluvad Jens Fischer (Berliinist) ja Mark Manson (Oxfordist).Lisaks väitlemisele pidid osalejad hakkama saama nii saunapeo, pubituuri kui ka lõpupeoga Lost Continentis.

Turniir oli eestlaste jaoks üliedukas. Turniiri poolfinaali jõudis tervelt tervelt 4 Eesti võistkonda—Chinese College A (Martin Kiik & Maria Kesa), Company of Royal Adventures trading with Africa (Sten Andreas Ehrlich ja Anna Karolin), Tartu B (Martin Tiitmaa & Age Tomson) ja Tartu C (Elise ja Viktor Nikonov). Samuti jõudsid poolfinaalidesse kaks SSE Riga võistkonda ning üks MRU ja teiste leedukate võistkond.

Turniiri finaalis väitlesid võistkonnad Government (Rimas Andrijauskas, Monika Bukselskyte), SSE Riga & LMT LHC Appreciation Society (Nikita Pusnakovs, Robert Bernans), Company of Royal Adventures Trading with Africa (Sten Andreas Ehrlich ja Anna Karolin) ning Tartu C (Elise ja Viktor Nikonov). Finaali võitsid Sten Andreas Ehrlich ja Anna Karolin (teisena arutles paneel väga pikalt ka Elise ja Viktor Nikonovi).

Turniiri parim kõneleja oli Anna Karolin, eestlastest saavutas 2. koha Martin Kiik, 3. koha Maria Kesa, 6. koha Sten Andreas Ehrlich ja 9. koha Viktor Nikonov.

Turniiri teemad:

R1: THW allow abortion only with the consent of the father

R2: THW ban alcoholic drinks

R3: THW hold the Catholic Church legally accountable for crimes committed by the members of its clergy

R4: THBT liberal democracies have an obligation to intervene into states that commit grave breaches of basic human rights

R5: THW label all public toilets as unisex

SF: THW make it compulsary sending all children till the age of 3 to kindergarten

F: THBT the EU should demand a formal apology from Russia for crimes committed by the Soviet Union in Central and Eastern Europe

Turniiri peakorraldajad olid Hannes Nõgisto ja Tõnis Kuusk - suured tänud neile!!!

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: