Suveakadeemia programmidest

04:42, 14. mai, Joosep Tiks, Kommentaarid: 0
Mida toob suveakadeemia? Soovime, et see tooks kõigile just seda, mida nad soovivad. Siin selgitame lahti üldkava sellest, mida 29.07 kuni 03.08 endaga kaasa toob.
Tänavune Suveakadeemia on hübriid sirgjoonelisest tegevusprogrammist kui ka tegevuste moodulist. Võite valida endale meie poolt soovitatud programmi kui ka vabal valikul võtta oma põhitegevust asendama mõne muu huvitava töötoa, loengu või tegevuse.

Täpsem programm valmib 1. juuliks. Senikaua palume kannatust ja samal ajal ootusärevust, kuniks kõikidelt uutelt ja põnevatelt tegevustelt saladusloor saab eemaldatud.

Senikaua saame teile pakkuda aga põhimõttelist ülevaadet eelseisvast. Ent ärge mõelge, et me kuniks 1. juulini puhkame loorberidel. See periood on vaikust on meile vajalik, et saaksime valmistada kõikidele just selle kõige parema valiku. Loomulikult, parim valik on tulla Väitlusseltsi Suveakadeemiasse!

Õige kah!

Nüüd lähemalt sellest, mis seal sünnib:

Värskete väitlejate programm
29.07 - Selgeks saab argument ja väitluse põhitõed
30.07 - Läheme süvitsi väitlusesse. Selgeks saab põhi- ja keskkoolide väitlusformaat nii teoorias kui praktikas
31.07 - Väitlusturniir
1.08 - Turniiri finaal ja töötoad oma individuaalsete väitlejaoskuste parandamiseks
2.08 - Loengud ja töötuba vabal valikul. Juubeliprogramm.
3.08 - BP-väitluse finaal. Laagri lõpetamine, kojuminek.

Valikud õpetajatele ja treeneritele
29.07 - Üldine sissejuhatus argumenti ja väitlusesse
30.07 - Süvitsi väitlusesse. Päeva esimene pool teeb selgeks põhi-ja keskkoolide väitlusformaadi. Teises pooles koolitame, kuidas väitlust õpetada.
31.07 - Päeva esimene pool annab selguse väitluskohtuniku tööst. Pärast lõunat lahkame, kuidas olla väitlustreener ja kuidas juhtida väitlusklubi.
01.08 - Väitluse süvaõpe.
02.08 - Valik erinevate tegevuste vahel. Juubeliprogramm.
3.08 - BP-väitluse finaal. Laagri lõpp.

Valikud noorematele ja vanematele väitlejatele
29.07 - Päev erinevatele raskusastmetele, et paremini tunda väitlusformaate ja saada vastus väitlustehnilistele küsimustele.
30.07 - Kohustuslik põhi- ja keskkooli väitlusformaadi-päev. Miks? Kuna sügisel alustame juba uue formaadiga.
31.07 - Toimub turniir põhi- ja keskkoolidele. Osalema on oodatud kohtunikud kui ka väitlejad, nii uued ja vanad. Turniiril moodustame segameeskonnad kogenumatest ja värskematest. Paralleelselt toimuvad BP väitluses sisu ja stiili tõstvad töötoad.
01.08 - Päeva esimene pool keskendub põhi- ja keskkoolide väitlusformaadis oleva turniiri finaalile. Teine pool on BP-väitlusele ja paralleelselt pakub noorematele töötube.
02.08 - BP-turniir. Huvitavad loengud ja töötoad. Õhtune juubeliprogramm.
03.08 - BP-turniiri finaal. Autasustamine ja tänusõnad. Laagri lõpp, kotid kokku, koju magama.

Vilistlastele pakume sarnaselt eelmisele grupile palju sisulist ja arendavat töötubade näol, head seltskonda ja kindlasti üht vägevat nostalgiapauku 02.08 toimuval juubeliprogrammil. KKK: kes on vilistlane? Peame silmas isikut, kes enam aktiivselt ei väitle.

Ülikooliväitluse tegevused on toodud juba nooremate ja vanemate väitlejate all, ent tuleb mainida, et kogu ülikooliväitluse programm toimub inglise keeles.

Kas tunned, et oled välja jäänud ja sooviksid Suveakadeemias midagi ise teha või kuulda, ent antud nimekiri ei ammenda su vajadusi? Kirjuta joosep.tiks@debate.ee . Kõik mured leiavad lahenduse. 

See nimekiri on siin ülevaatlik. Järgmise registreerimisvooru saate juba teha täpselt nende valikutega, mis teile sobib. Võite võtta jupi siit, jupi sealt. Antud grupeering on hõlbustamaks üldpilti, mida Suveakadeemia kellelegi pakkuma hakkab. Lõplik valik jääb aga teie teha!

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: