Septembrikuu tegemised

08:15, 08. oktoober, margo.loor, Kommentaarid: 0
Eile öösel oli kuu loomine. Vanarahvas teadis, et see on hea aeg vaadata üle eelmise kuu tegemised ning seejärel keskenduda juba uuele, noorele kuule. Väitlusseltsi jaoks oli september 2010 üks suur muutuste kuu. Järgnevalt lühike ülevaade. 

Sisukord

Uue väitlushooaja algus
Eelseisvad väitlusturniirid
Muudatused juhtkonnas
Märka Argumenti
Laienemine Eestis
Rahvusvaheline koostöö
Liikmete tegemistest

Uue väitlushooaja algus

 • Tartu Üliõpilaste Väitlusklubi alustas hooaega 40 uue väitlushuvilisega, kes mahtusid napilt ära klubi ruumi Juridicumis. Viktori & Elise käe all harjutatakse esmaspäeviti (inglise keeles) ja neljapäeviti (eesti keeles) kell 18.
 • Tallinna Väitlusklubi hooaja avapauguks oli noorteöö raames Tammsaar pargis toimunud avalik väitlus, kus Mailis Reps Keskerakonnast ja Paul-Eerik Rummo ning Kalev Kallemets Reformierakonnast väitlesid rohkearvulise publiku ees Kiige, Sten-Andrease ja Silveri vastu teemal "Ülikoolides peaks kaotama riigieelarvelised kohad"
 • Tallinna Venekeelne Väitlusklubi on alustanud samuti kasvunumbritega, 29. septembril toimunud näidisväitlus tõi auditooriumi huvilisi täis ning enamus on jäänud ka edaspidi osalema. Klubi president Katerina Danilova ütles, et esimest korda venekeelse väitlusklubi ajaloos tuleb ilmselt korraldada sisemine algajate turniir.Tallinna Venekeelse Väitlusklubi näidisväitlus 29.09.2010
 • Tallinna Keskkoolide Väitlusklubi alustab hooaega oktoobris. Septembris tegeles Eva, kes eelmisel hooajal klubi juhatas, endale mantlipärija otsimisega ja väljaõpetamisega. Uuel õppeaastal on klubi juhatajaks suurte kogemustega väitleja ja mitmekordne Eesti MM-koondislane Karmen Kütt.
Ootame aadressile debatedebate.ee nii koolide kui ülikoolide väitlusklubides toimuva kohta infot ja fotosid!

Väitlusturniirid

 • 16. oktoobril toimub Narvas, Pähklimäe Gümnaasiumis venekeelne K. Popperi  väitlusturniir. Korraldaja Vlad Lusin ootab osalema 10 võistkonda.
 • 23. oktoobril toimub Tartus Briti parli algajate turniir. Info ja registreerumine siin >>
 • START (Suur Turniir Algajatele Retoorika Tegelejatele) toimub 30. oktoobril Tartus ja 31. oktoobril Tallinnas. Teemaks on "Kodakondsuseta alalistele elanikele EV kodakondsuse andmine ilma lisanõueteta on põhjendatud".
 • IDEA YFE 2004 korraldustiimi liige ja EUDC 2008 peakorraldaja Helina asus läbi viima detsembrini kestvat teostatavusuuringut eesmärgiga selgitada välja, kas ja kuidas on võimalik Eestis korraldada keskkooliväitluse maailmameistrivõistlused WSDC.

Muudatused juhtkonnas

 • Septembri alguses toimunud nõukogu koosolekul sõlmiti tööleping uue tegevjuhi Margo Looriga. Katrin Viru jätkab juhatuse liikmena 2010. aasta lõpuni. Senised juhatuse liikmed Birgit Rootsi ja Kerttu Mäger jätkavad seltsi juures professionaalsete vabatahtlikena.
 • Septembris toimus väitlusjuhi konkurss. Nelja vooru tulemusel valiti uueks väitlusjuhiks kauaaegne väitleja ja väitlustreener Sigrid Solnik. Palju õnne ja teretulemast! 
 • Septembris formuleerus esimest korda ametlikult väitlusseltsi MM-töörühm, mis siiani oli toiminud vahelduva aktiivsusega ja mitteformaalselt. Töörühma liikmeid saab näha siit, juhiks valis töörühm endale Ragnar Siili. Oktoobri jooksul valitakse järgmiste maailmameistrivõistluste meeskonna treener ning töötatakse välja töörühma reglement.
 • Peakohtunike Koda, mis koordineerib põhi- ja keskkoolide väitlust Eestis, otsis samuti septembris uusi liikmeid ning võttis enda hulka vastu Meeli Mullari. Järgmine liitumisvoor on jaanuaris 2011.

Märka Argumenti

 • Postimees Online avalike väitluste sarjas toimus 2. septembril väitlus teemal "Algklassides tuleks hindamisest loobuda", kus Anna Karolin ja Sten-Andreas Ehrlich väitlesid lastevanemate liidu aseesimehe Aivar Halleriga.
 • Märka Argumenti töörühma kogunemisel vaadati hindavalt üle senised tegevused ning mõeldi uutele avalikele väitlustele ja Demakooki blogi reaktiveerimisele Riigikogu valimiste lähenedes. 
 • Oktoobri jooksul on toimumas kolm avalikku väitlust Eesti euroalaga liitumise teemal AHHAA Keskuses, Tallinnas. Meie väitlejate oponentideks on rahandusministeeriumi kõrged ametnikud, teemad seonduvad mõistagi euroga. Esimesest väitlusest loodame Postimees Online abiga teha live ülekande veebis.

Laienemine Eestis

 • Väitlusseltsi ja Põllumajandusministeeriumi koostöös on oktoobris ja novembris Eesti linnakoolides toimumas 14 väitluskoolitust. Koostööd koordineerib Kerttu, koolituste läbiviimist juhib Kai Klandorf. Septembris toimus projektipartnerite kohtumine ja ettevalmistav töö.

Rahvusvaheline koostöö

 • 17.-21. novembril on väitlusseltsi esindajad sõitmas Rotterdami, IDEA rahvusvahelisele konverentsile, mille peateemaks on väitlusoskuste viimine sotsiaalselt marginaliseeritud noorteni.
 • Koos väitlusseltsi kauaaegse liikme Eric Katskowskiga on juhatus hakanud uurima võimalusi toetada väitlusliikumiste arengut Gruusias ja Moldovas. Huvilised on oodatud endast märku andma aadressile margo.loordebate.ee.

Liikmete tegemistest

 • 27. septembril kaitses väitlusseltsi üks asutaja, kauaaegne väitlustreener ja -õpetaja ning koolitaja Katrin Aava Tallinna Ülikooli kasvatusteaduskonnas edukalt oma doktoritöö teemal "Eesti haridusdiskursuse analüüs". Palju õnne!
 • Anna seikleb hetkel Aafrika mandril, Lesothos ning kirjutab oma tegemistest siin http://ke-mamela.blogspot.com/

Ootame aadressile debatedebate.ee infot ja fotosid meie liikmete põnevate tegevuste ning saavutuste kohta Eestis ja mujal.

Tutvu väitlusseltsi tänase meeskonnaga siin ja tule vabatahtlikuks! Järgmisel nädalal alustame kommunikatsiooni ja sotsiaalmeedia vabatahtlike otsinguga.

Jälgi väitlusseltsi tegemisi jooksvalt: väitlusselts facebookis väitlusselts Twitteris

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: