Pärnu noored võitsid inimõiguste teemalise väitlusturniiri

14:36, 14. veebruar, birgitmones, Kommentaarid: 1

Pühapäeval, 12. veebruaril Tartus lõppenud inimõiguste teemalise turniiri võitis Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ja Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilaste segavõistkond. 

Möödunud nädalavahetusel toimus Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis üle-Eestiline keskkooliõpilaste väitlusturniir teemal “Massimeedia peaks rohkem toetama homoseksuaalsuse positiivset kuvandit”.  Võitjavõistkonda kuulusid Karl Kontus (Pärnu Ühisgümnaasium), Helery Maidlas (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium), Kristin Parts (Pärnu Ühisgümnaasium), kes esindasid väitluses eitavat poolt.

Kokku osales turniiril üle saja noore kahekümne kolmest koolist. Eesti Väitlusseltsi tegevjuhi Margo Loori sõnul on argumendiõpetus ja väitlusturniiride korraldamine üks efektiivsemaid võimalusi anda õpilastele vahendid oma arvamuse läbimõtlemiseks ja selgemaks väljendamiseks. “Kui noored hakkavad varakult kaasa mõtlema ja arutlema ühiskonna olulistel teemadel, on suurem lootus areneda hoolivamaks ja tervemaks riigiks. Noortel olid ägedad argumendid. Näiteks: sõnavabadus ei ole kunagi absoluutne, sellega kaasneb alati vastutus. Kui sallimatusest kantud artikkel on juba ära trükitud, on kahju sellega vähemusgrupi mainele juba tehtud ja hilisem positiivne kohtulahend ei suuda seda kompenseerida”, kommenteeris Loor.

Eesti Väitlusseltsi korraldatud ja Euroopa Noored programmist rahastatud turniiri eesmärk oli julgustada noori arutlema, milline võiks olla meedia roll inimõiguste kaitsel. Kõik osalejad said väidelda teema poolt ja vastu.

Lisainfo: Margo Loor  Eesti Väitlusseltsi tegevjuht (margo.loor@debate.ee)

Teate koostas Birgit Mones, Eesti Väitlusseltsi kommunikatsioonijuht

Kommentaarid: 1

1
PKala 17:05, 17. veebruar Aamen. Korralikku argumenteerimisoskust on vaja arendada nii noortes kui vanades. Kuni aga homopropaganda peamine “argument” on kõiki tavapärasel seisukohal olevaid inimesi naeruvääristada ja “homofoobideks” nimetada (kui üldse on vaja kasutada mingeid vastandavaid termineid, siis pigem võiks need olla ‘homoentusiast’ vs ‘homoskeptik’), pole lootustki mingit sallivust edendada. Inetu ja solvav pealegi. :(

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: