Mis hakkab keskkooliväitluses juhtuma 2011/2012 hooajal?

15:23, 05. september, sigrid.solnik, Kommentaarid: 0
Septembrikuus kõik, kõik on uus ja täpselt sama moodi saab alguse ka keskkooliväitluse uus hooaeg. Toon kõige olulisemad kuupäevad siinkohal välja, et kõik väitlejad ja kohtunikud saaksid oma märkmikud välja võtta ja need aasta kõige olulisemad nädalavahetused ära broneerida ;)
22. & 23. oktoobril toimuvad algajatele keskkooliväitlejatele mõeldud START-turniirid. Traditsiooniliselt leiavad need aset Tartus ja Tallinnas, aga see aasta väga suure tõenäosusega ka Kuressaares! Mul on kahtlane tunne, et saarlased ehitavad seal mere taga endale väitlusarmeed :D

Eesti meistrid keskkoolide arvestuses selguvad tänavu taas kolme-etapiliste meistrivõistluste tulemusena.
I etapp toimub 19.-20. novembril
II etapp toimub 11.-12. veebruaril
III etapp toimub 7.-8. aprillil

Mis aga on nende turniiride juures uut ja huvitavat, on see, et neid korraldab täiesti uus Väitlusseltsi vabatahtlike tiim, kelle põnevad ideed ja värske energia koostöös hiilgava korraldusliku küljega tõstavad meistrikate etappide kvaliteedi kindlasti täiesti enneolematule tasemele ;)

Kõik põhikoolis käivad väitlusbeebid peavad oma meistrivõistlusi 12. mail

Neile, kes kohe pärast tänavuse Suvekooli lõppu hakkasid järgmist ootama - no worries, järgmine august pole enam kaugel!

Kindlasti leiab tänavu aset ka juba 10. juubelit tähistav Sütevaka-Swedbanki turniir. Oodata tasub ka iga-aastast Tartu Waldorfturniiri, sest tänavu on plaan tuua see rahva ette hoopis uue kontseptsiooniga! Hiliskevadel loodame Eestisse lennutada USA väitlusguru, kes annaks kohalikele väitlejatele oskusi nii uutes formaatides orienteerumise kui uute eneseväljendusviiside koha pealt. Nagu mul üks hea sõbranna ütleb - väitlemise ja näitlemise erinevus seisneb vaid ühes tähes ;)

Muuhulgas on plaanis vähemalt kaks venekeelset popperiturniiri Narvas ja kindlasti ei jää tulemate venekeelse BP meistri- ja muidu võistlused. Kuigi Katja on tegelikult venekeelse väitluse ette võtnud palju suuremalt: http://www.debate.ee/mis-teoksil/vaitluspaevik/article-3.

Parlihuvilistele keskkooliväitlejatele - veebruaris tasub silmad-kõrvad lahti hoida, sest õhus hõljub võimalus, et meie silmad võivad näha Balti mere parima BP akadeemia toimumist siinsamal koduväljakul! 

Sellised plaanid siis, teritage pliiatsid ja seadke The Economisti kodukas enda arvutites avaleheks, ammu kapist välja tulnud väitlus murrab teie igapäevaellu! 

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: