Keskkoolide MMi järelkajad

16:34, 27. veebruar, Eva Sule, Kommentaarid: 3

Kirjutab MM-tiimi treener Liiri Oja:

8-19. veebruarini leidsid eksootilise ja luksusliku naftariigi Qatari pealinnas Dohas aset keskkooliõpilaste väitluse maailmameistrivõistlused. Eestit esindasid väitlejad Karmen Kütt, Paul Richard Lettens, Rauno Kiviloo ja Martin Kiik (edaspidi MM-tiim) ning kohtunikud Eva Sule ja Ragnar Siil.

MM-tiim valiti pooleaastase konkursi tulemusena ja praegu võivad siis lõpuks kõik rahulikult hingata, sest Qatari sõitis tõesti väga kõva võistkond. Viimast tõestavad kaunis ajaloolised 5 võitu 8-st võimalikust eelvoorust.

Esimeses voorus mindi vastamisi väga emotsionaalsete poistega Horvaatiast, keda suudeti aga väga sisuliste punktide ning elegantse põhjamaise stiiliga võita 2:1. Tasub veel märkida, et kui kohtunikepaneeli esindaja tulemuse välja kuulutas, jäid mõlemad võistkonnad aasta võrra vanemaks. Seda põhjusel, et alguses öeldi võitjaks Horvaatia ning siis murdsekund hiljem: „Oh, no I’m sorry. Still Estonia!!“

Esimese väitluspäeva teine väitlus oli Uus-Meremaa vastu ja seal kaotati 3:0, kuid kohtunikud kiitsid eestlasi ning mitteametlikult öeldi eestlaste stiil olevat isegi parem kui saareriigi esindajatel.

Teine väitluspäev kujunes kõige edukamaks, kuna eestlased võitsid mõlemad väitlused- hommikul alistati tuumasõjas (väitluse teema puudutas iga riigi õigust omada tuumarelva) Mongoolia 2:1 ja õhtul võeti eriti-eriti magus võit Sloveenia väitlusest. Miks on Sloveenia võitmine midagi nii erilist? Need, kes ei tea, siis saagu valgustatud: Sloveenia on väga-väga hea ja on pea alati pääsenud oktofinaalidesse. Nii ka seekord- eelvoorudes kaotasidki nad ainult Eestile.

Kolmandat väitluspäeva oli väga hea alustada teadmisega, et juba on kolm võitu olemas. Päeva esimene väitlus Tšiili vastu läks üsna libedalt- eestlased võitsid 3:0. Edasi ootas ees improvoor Walesi vastu, kust lahkuti küll 3:0 kaotusega, kuid teadmisega, et palju puudu ei jäänud. Ja kirss koogil oli Walesi tiimi maniakaalne ning paaniline hirm ja äng enne kohtunike otsust- nad vaesekesed kartsid, et kaotavad D-grupi tiimile hääle. Kunagi kindlasti.

Ees ootas viimane väitluspäev ja kindel eesmärk võita mõlemad vastased, kuna nii oleks olnud pääs oktofinaalidesse garanteeritud. Midagi aga kuskil tähistaevas ja väitlusõnne jumalate juures ei klappinud ja kuigi Bermudat võideti 2:1, jäädi otsustavas väitluses  2:1 alla Saksamaale.

Tagantjärele ei ole mõtet enam liiga palju mõelda sellele, mis oleks võinud olla ja mida lõpuks polnud. Tuleb mõelda sellele, et viis võitu eelvoorudest on läbi aegade parim tulemus ning tunda uhkust. Mina treenerina ei saaks igatahes enam rohkem rahul olla Pauli, Rauno, Martini ja Karmeniga. Ja veel enam - Ragnar tegi taas eesti MM-kohtunike ajalugu ja hindas maailma parimaid väitlejaid nii finaalis kui ka okto-, veerand ja poolfinaalides. Ehk siis me oleme kaardil ja nüüd seda teatakse, sest olla D-grupis ja võita B-grupi vastast Sloveeniat on midagi selleist, mille puhul tuldi meile õmne soovima.

Ja veel: MM-i reeglites tehti meie jaoks väga oluline muudatus: nimelt võivad edaspidi väitlejatena osa võtta ka need keskkooliõpilased, kes on juba 19aastased, kuid, pole veel ülikooli läinud. See tähendab, et nii Paul, Rauno kui ka Martin saavad minna 2011. aastal Shotimaa MM-ile tegema seda, mis nüüd tegemata jäi. Kõik on hea, mis hästi lõpeb. 

Kommentaarid: 3

1
Tajo 12:44, 18. märts Ma saan aru, et Martin võiks varsti saada teenetemedali - kolm MMi selja taga ja üks veel tulemas väitlejana :)
2
Kajar 10:46, 19. märts ma MMtiimi blogis ka avaldasin arvamust, et ehk hakkab välkudel Kiigu näost juba küllalt saama. samas, ma saan aru eestlased nendega tavakohaselt eriti ei suhtle, et ses mõttes peaks ok olema.
3
Liiri 19:34, 23. märts just nimelt - üks veel tulemas v ä i t l e j a n a ja no sealt edasi sky is the limit...:P

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: