Kes oskavad kirjutada, kõneleda ja väidelda?

19:07, 09. mai, sigrid.solnik, Kommentaarid: 0
Eesti Väitlusselts lükkas novembris käima kolmeosalise õpilasvõistluse "Kirjuta! Kõnele! Väitle!". Nüüdseks on SA Archimedese ning Haridus- ja teadusministeeriumi poolt kureeritava Teadusaasta raames toimunud võistlus läbi saanud ja võitjad teada. 
Kõigepealt kutsusime õpilasi kirjutama. Saime osalejatelt üle Eesti vägagi põnevaid hinnanguid Eesti energiamaastiku olukorrale ja rohkem ning vähem argumenteeritud lahendusi olemasolevatele probleemidele ning plaane, kuidas tulevikus võiks paremini teha. Seejärel, veebruaris, kuulutasime välja online kõnevõistluse - osalejad saatsid meile videosse võetud kõned teemal "Kas organidoonorlus peaks olema Eestis kohustuslik". Ning õpilasvõistluse kolmas osa, väitlusturniir leidis aset KKEMV III etapi näol aprilli alguses lumises Jõhvis. 

Nüüd, daamid ja härrad, on mul väga hea meel siin laiale avalikkusele välja kuulutada paar tõsiasja. Esiteks, koolide arvestus. Kõige tublim essee-kirjutamise kool on Viimsi kool. Kõige rohkem julgeid kõnelejaid leidub Tallinna Arte Gümnaasiumis. Ja nagu siinse väitluspäeviku postitus juba ütles, kõige aktiivsemaks väitluskooliks rühkis Tallinna Inglise Kolledž.

Individuaalses arvestuses on pilt see-eest natuke teistsugune. Esseekonkursi võitis Karoliine Keres Viljandi Carl Robert Jakobsoni Gümnaasiumist, teise ja kolmanda koha said aga Viimsi kooli õpilased, vastavalt Karri Kurvits ja Ekke Sakkov. Kõnevõistlusel tuli parimaks Hardi Rosumovski Tallinna Tehnikagümnaasiumist, teise koha sai Ralf Pagil Arte Gümnaasiumist ja kolmandaks tuli Tauri Busch, taas kord Tallinna Tehnikagümnaasiumist. Väitlemises tegid puhta töö pärnakad - turniiri võitsid võistkonnas Ühisel jõul väidelnud Helery Maidlas Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist ja Karl Kontus ning Kristin Parts, mõlemad Pärnu Ühisgümnaasiumist. 

Terviklikud tulemused on üleval siin: http://debate.ee/teadusaasta/tulemused

Väitlusjuht tahaks siinkohal tänada kõiki neid, kes võistluse erinevatest etappidest osa võtsid! Ja kõiki juhendajaid, kes oma õpilasi utsitasid end proovile panema! Ja eriti suur aitäh kõikidele neile EVSi vabatahtlikele, ilma kelleta seda terve õppeaasta väldanud ettevõtmist poleks saanud korraldada - Siim Ruul, Kaili Miil, Ilja Šnitko, Allan Metsar, Liisa Pool, Anni Haas, Evelin Rootsi, Heiki Viisimaa.


Juhhei ja tänud! 
/eesriie langeb/Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: