Kas tudeng peaks õpingute järgselt töötama esialgu vaid kodumaal?

08:47, 15. november, margo.loor, Kommentaarid: 0
Rahvastikuteemaline väitlussari “Eesti tähtsaim väitlus” on täna, 15. novembril lõpule jõudmas. Viimane debatt võtab keskpunktiks tasuta kohal õppivad üliõpilased teemal “Riigieelarvelisel kohal õppinud tudeng peaks pärast õpingute lõppu töötama kolm aastat kodumaal”.
Nädal aega kestnud väitluste seeria lõppeb sel teisipäeval kuuenda ja ühtlasi viimase debatiga, kus Eesti Väitlusseltsi oponentideks on Mare Ainsaar Tartu Ülikooli Sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika instituudist ning Riigikogu liige Tõnis Lukas . Väitlusele saab kaasa elama tulla kell 18.00 TÜ Raamatukogu Konverentsisaalis, kus debatile järgnevalt esineb ettekandega prof Marju Lauristin teemal “Kuidas vähendada noorte väljarännet?”. Pärast kõnesid ja ettekannet on publik oodatud küsimusi esitama.

“Haridus, tööturg, emigratsioon ja immigratsioon ning nende vahekord on Eesti kaugemat demograafilist ja majanduslikku tulevikku silmas pidades kõige olulisemad teemad arutamiseks,” usub Ainsaar.

Väitlussari „Eesti tähtsaim väitlus” korraldati Eesti Väitlusseltsi ja Statistikaameti koostöös. Kokku toimus Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus ja Viljandis kuus väitlust. Väitluste nädal sai alguse 7. novembril Tallinna Tehnikaülikoolist. Teemad ja esinejad on igal väitlusel olnud erinevad, kuid ühendavaks motiiviks oli rahvastik.

Eestis toimub rahvaloendus tänavu 31. detsembrist järgmise aasta 31. märtsini. Esimese kuu jooksul (31.12.2011–31.01.2012) saab täita loendusküsimustiku internetis. Neid, kes e-loendusel ei osale, külastavad perioodil 16. veebruar – 31. märts 2012 rahvaloendajad.
Vaata ka www.REL2011.ee.

Lisainfo:
Marleen Pedjasaar
Projektijuht
Eesti Väitlusselts
tel: +372 5515011
e-post: marleen.pedjasaar@debate.ee

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: