Karl Läll jagab muljeid Debate@Europe projektist

11:50, 15. detsember, kai.klandorf, Kommentaarid: 0
28. novembrist 2. detsembrini toimus Amsterdamis Debate@Europe lõpuüritus, kus peeti ka maha BP formaadis väitlusvõistlus, mille parimaks kõnelejaks valiti meie oma Karl Läll, kes siin ka oma muljeid jagab. 

Pilte finaalist ja avalikust debatist saab vaadata siit

Suur tänu kõigile osalejatele! 
Pool aastat tagasi paluti minult, kui aktiivselt väitlusõpetajalt abi : tulemas olevat rahvusvaheline väitlus-projekt, mille raames oleks tarvis leida inimesi, kes on nõus kaamera ees väitlema. Seda sama hüüet, veidi teises vormis kuulsime ka näiteks eelmise aasta meistrikate kolmandal etapil. Poole aasta jooksul jõudis mitukümmend eesti noort videoväitlusi teha ning nüüdseks on internetti igaveseks jäävustunud küll uus Youtube-i hitt pealkirjaga "Hiie lendav ufo kass" (mis muuhulgas pälvis ka päris palju rahvusvahelist tähelepanu Hollandis), küll minu väitluskõne, mida esitasin luulevormis, ennast klaveril saates kui ka muud tehnilised viperused-ja-apsud, alates poole kõne pealt tühjaks saavatest sülearvutiakudest kuni liighilise avastuseni, et "oih, mikrofon oli välja lülitatud."

Pool aastat hiljem said aga aktiivsed videoväitlejad tasuks oma töö eest sõita Hollandisse ja oma silmaga näha ja käega katsuda teiste riikide noori väitlejaid. Polnud kedagi, kes vähemalt korra ei oleks slovakke sloveenlasteks kutsunud, kogemata. Viie päeva jooksul sai mitte ainult eestisse lumi maha manatud, vaid ka Amsterdam läbi reisitud, nii maad mööda kui kilomeetrite kaupa kanaleid avastades. Kas teie teadsite, et Amsterdamis on lausa kaks (sic!) coffee shopi, mis mõlemad väidavad, et nemad on the first and the oldest coffee shop in Amsterdam. Tõsi, kohvi jäi seekord küll nendes poodides joomata, selle jaoks on teine aeg ja teine koht. 

Viie päeva jooksul sai muuhulgas ka ära nähtud nii pool Amsterdami, 10 erinevat pärnakat (kas te teadsite, et neid nii palju on ? Mina ei teadnud!), alles alustanud TTÜ väitlusklubi liikmeid, Skyfalli film kui ka norskav Sander Gansen (mees laseb nagu auruvedur!) Eriti meeldejäävad momendid on avalik debatt ja hilisem kahe tunnine õhtusöök mehega, kelle ametlik nimetus on "senior advisor to the President of the European Parliament" aga kellele meie ütleme Arnoldas. Iga päev ei teki võimalust selliste tähtsate ninadega mõned tunnid aega veeta ja olulistest asjadest rääkida - need on need uksed, mida väitlus meile avab.

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: