Ida-Virumaa koolinoored tutvusid prokuröri ametiga

19:01, 18. november, birgitmones, Kommentaarid: 0
Projekti „Vene noorte võimalused Eestis“ kolmanda väljasõiduga külastasid Ida-Virumaa vene koolide õpilased prokuröri Dmitri Teplõhhi, teatab Eesti Väitlusselts. Sõidu teemaks oli „Autoriõiguste kaitsmine ja internet“.

„Tänapäevane maailm on uute tehnoloogiate ja interneti ajastu. Just nüüdsel ajal on populaarseks saanud arvamus, et autoriõiguste rikkumine internetis ei ole karistatav. Kas see ikka on nii ja kuidas peab suhtuma teiste inimeste poolt loodud kunsti? Just sellel teemal ma palusin osalejail arutleda ja seletasin, kuidas seadused seda vastutusala reguleerivad ning miks ühiskond peab austama ja kaitsma intellektuaalomandi õigust,“ rääkis Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Dmitri Teplõhh.

 Lisaks arutelule autoriõiguste üle, rääkis prokurör oma eluloost ning andis paar nõuannet, kuidas olla edukas oma soovitud valdkonnas. „Peamine on tegeleda sellega, mis on sinu jaoks tähtis, planeerida oma aega targalt ning õppida keeli“, ütles Dmitri Teplõhh.

 Õpilased tundsid huvi nii isiklike küsimuste vastu nagu spordisaavutuste mõju karjäärile ning miks Teplõhh just sellise eriala valis kui ka rohkem erialaste teemade vastu, nagu millistele kriteeriumidele põhinedes prokurörid valivad endale toimikud ning mis haridus peab prokuröril olema.

 30 õpilast Ida-Virumaa vene koolidest külastasid Põhja ringkonnaprokuratuuri „Vene noorte võimalused Eestis“ projekti raames. Projektiga tutvustatakse osalejaile kõrghariduse saamise võimalusi Eestis, aidatakse teha valikuid oma tulevase eriala osas ning õpetatakse teadlikult oma tulevikku planeerima. Selleks külastavad 80 õpilast erinevatest Ida-Virumaa koolidest aasta jooksul noori ja edukaid venekeelseid spetsialiste erinevatest valdkondadest, esitavad küsimusi, osalevad diskussioonides ning õpivad oma arvamust kaitsma.

 Projekti toetab Avatud Eesti Fond ja viib läbi Eesti Väitlusseltsi koostöös ressursikeskusega VitaTiim. Projekt kestab septembrist 2011 juunini 2012 ning kaasab 80 õpilast enam kui 20 kooli 9.-11.klassidest. Lisainfo www.debate.ee/ru.

 

Lisainfo:

Katerina Danilova

Projektijuht

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: