Euroopasse väitlema!?

15:38, 17. mai, sigrid.solnik, Kommentaarid: 0
Interneti teel on kõik võimalik. Isegi eurooplastega väitlemine. Aprillikuust alates on meil käimas Debate@Europe väitlusturniir, kus Eesti keskkooli- ja ülikooliväitlejad võtavad Euroopa teemadel väideldes mõõtu sõpradega Slovakkiast, Rumeeniast, Hollandist, Makedooniast ja Suurbritanniast. Debate@Europe turniiri Eesti-poolne koordinaator Sander Gansen annab alljärgnevalt üldsusele ülevaate Eesti väitlejate võidukatest tegudest turniiril (mitte ühtegi kaotust, daamid ja härrad!) ning kutsub kõiki turniiril osalema.
KES VÄIDELNUD JA KUI ME VÕIDUKAD ME OLEME?

Siiani on Debate@Europe turniirl toimunud seitse väitlust, millest kuus on eestlased võitnud ning üks on veel hindamisel.

Aprilli teemavaldkonnaks oli Euroopa immigratsioon. Esimesel nädal väideldi teemat "This house believes that all individuals born in a state should automatically acquire the citizenship of that state" ja seda väitles üks keskkkooli ning üks ülikooli meeskond. Keskkooli meeskonnas väitlesid Kevin Piperal & Artur Heinsalu, kes olid slovakkide vastu; ülikoolide arvestuses olid Eesti eest väljas Karl Läll & Joonatan Renel, samuti slovakkide vastu. Teine nädal oli teemaks "THW rather assimilate minority and migrant communities than attempt to create a multicultural society" ja seda teemat väitlesid Hollandi vastu keskkooliväitlejad Karoliine Kurvits & Martin Raid. Kolmanda nädala väitlused toimusid teemal "THBT Western European countries should not allow students from poorer areas of the EU to settle in their states after they have completed a degree" ja seda väitlesid võidukalt Hiie Marie Uibo & Vikki Perijainen (Makedoonia vastu) ning Deivi Õis & Kätliin Lember (Rumeenia vastu)

9. mail tähistati Moskvas võitu, mujal Euroopas aga Euroopa päeva ning selle raames väitles igast turniiril osalevast riigist üks tudengite võistkond teemat "This House prefers a federal Europe over the current Union". Seda väitlust pole veel hinnatud, seega peavad slovakkide vastu oma väitusoskustega säranud Madli Uutma ja Mari Haamer oma tulemust veel veidi ootama. 

TULE VÄITLE SINA KA TURNIIRIL! 

Debate@Europe turniiri I pool kestab juuni lõpuni. Siis läheb turniir suvepuhkusele (nagu peab) ja uuesti alustame septembris. Ent veel on vabu kohti nii mai kui juuni väitlustes! -> vaata siit, millisteks nädalateks. Vaja on ainult Sind ja su sõpra (võistkonnad on kaheliikmelised, ent kui sul pole praegu võistkonnakaaslast, pole hullu, leiame sulle), inglise keele oskust, internetiühenduse, kaamera ja mikrofoniga arvutit ning valmisolekut nädala jooksul paar tundi kaasuse tegemisele ja väitlemisele pühendada. Kuidas sellel turniiril väitlemine käib, seda saad lugeda siit. Ja muidugi on turniiril olemas väärikad auhinnad - kellele ja mida, on kirjas siin

Kindlasti ei pea sa inglise keeles olema maailma kõige tugevam ja kohe kindlasti ei pea sa olema maailma kõige parem väitleja selleks, et siin turniiril osaleda :)

OOTAME NII KESKKOOLIÕPILASI KUI TUDENGEID VÄITLEMA. HOIAME EESTI LIPPU KÕRGEL!

Lisainfo ja registreerimine: sander.gansen@debate.ee

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: