EUDC 2013: tuli meelde väitlusvaim, mis mind innustas tõsisemalt väitlemisega tegelema

08:25, 10. september, katja.danilova, Kommentaarid: 0
Euroopa kõige suurem ja tõsisem turniir Briti Parlamentaarses formaadis EUDC 2013 toimus sellel aastal 18.-24. augustil Manchesteris. Eestit esindas 4 võistkonda koosseisus: Tallinn A (Viktor ja Mihhail), Tallinn B (Marcus ja Katriin), Tartu A (Anna ja Kaspar), Tartu B (Kristin ja Helery). Tallinn A on jõudnud ESL poolfinaali, mida peame väga heaks saavutuseks!

Tahtsid teada saada, mis tunne see on, osaleda EUDCil? Siis loe osalenute arvamusi!

Viktor:

EUDC oli väga lahe! Mul tuli meelde see väitlusvaim, mis mind kunagi innustas üldse tõsisemalt väitlemisega tegelema. Poolfinaali jõuda oli hea meel, aga nagu ikka, oli pettumus, et kõige tähtsamas voorus ei osanud anda endast 150%. Nagu ikka, on paljud eelvoorud tegelikult raskemad kui ESL breikvoorud, aga loodetavasti see trend paraneb. See, et Eesti delegatsioon oli seekord nii suur, tegi kohapeal olemise lihtsamaks ja paljudel õhtutel väga hubaseks.

Mihhail:

EUDCil väidelda oli väga põnev ja tore. On alati väga inspireeriv veeta nädal aega intellektuaalses keskkonnas, kus pinge on suur ja sa pead endast parimat andma. Minu jaoks tähendab väitlus väga palju, sest ta annab mulle võimalust areneda, mõelda erinevate probleemide peale ning õppida palju uut. Väitlus on omaette maailm ja ma olen väga õnnelik, et olen selle osa.

Katriin:

EUDCil väitlemine oli tore ja uus kogemus. Tasemespekter oli laiem kui Eesti turniiridel, oli nii maailmatasemel väitlejaid kui ka ilmselgelt väitlusega alles algust teinud inimesi. Enamus inimesi olid väga sõbralikud ja huvitava kultuurilise taustaga. Tuttavaks sain nii neiuga Egiptusest, kes rääkis mis tunne on tegelikult praeguses kodusõja sarnases konfliktis elada. Samuti olid Iisraeli poisid väga avatud ja suhtlusaltid. Mitu korda tuldi pärast väitlust küsima kas tegemist on emakeele või ESL rääkijatega, seega olime keeleliselt teistest pädevamad. Sisuliselt sai tähtsaks kaasuste sisuga mitte üle mõelda, vaid kindlasti ehk mõneti elementaarsed argumendid hästi välja tuua. Üleüldine EUDCil osalemise kogemus oli motiveeriv, tulemused olid isiklikult oodatust paremad, alla 75 punkti oli vähe vooru. Edaspidi läheb kindlasti veel paremini ja loodetavasti on edaspidi rohkem osalemisvarmaid uusi väitlejaid.

Kaspar:

Selle aasta teemavalik oli väga nauditav - voorudes käsitleti aktuaalseid rahvusvahelisi küsimusi, kus huvigrupiks ei olnud klišeelikult "lääs" või "usa", vaid pigem konfliktsed agendid nagu Hiina ja Muslim Brotherhood.

Kristin: 

Ma ütleks, et EUDC on kindlasti omaette kogemus ning tavaliste Balti turniiridega on seda raske võrrelda. Arvan, et igaüks, kes tahab teada, mida kujutab endast päris võistluslik väitlus, peaks EUDCile vähemalt korra minema. EUDC tähistab minu jaoks kõike seda, miks võistluslik väitlus mulle meeldib - see on pingeline, põnev, raske, proovilepanev, emotsionaalne, aus ja ebaaus ühel ajal, lõbus ning rahuolu tekitav.

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: