Eestlased ja moldovlased Bratislavas väitlemas

07:04, 11. aprill, kai.klandorf, Kommentaarid: 0
Eesti ja Moldova delegatsioonid osalesid Moldova koostööprojekti raames 3-7. aprillil Bratislavas world-schools formaadis võistlusel.

Rohkem infot turniiri enda kohta SIIN.

 Lisaks Moldovalastele toeks olemisele läks Eesti tiim sinna muidugi ka enda väitlusoskusi parandama ja uusi kogemusi saama. Tegu oli suure rahvusvahelise turniiriga (50 tiimi), mis tähendas, et me saime väga hea rahvusvahelise kogemuse. Võis nautida Bratislava suvist kuumust ja samal ajal väidelda tiimidega Rootsist, Armeeniast, Lõuna Aafrikast, Moldovast, Rumeeniast ja Tšehhist. Osasid neist tiimidest võib Eesti veel kohata maailmameistri-võistlustel Tais.

 

Me võitsime kuuest eelvoorust neli ja ülejäänud kaks kaotasime splitiga, mis võimaldas meil pääseda edasi veerandfinaali. Moldova, peale kaotust Sloveeniale ja Eestile, kahjuks finaalvoorudesse ei jõudnud. Oma kogemusi, Kasparilt ja Kailt saadud õpetussõnu hindasid nad aga kõrgelt. Peale väga sisukat väitlust kiirlaenude keelustamise teemal (me olime oppositsioon), terve tiimi suureks pettumuseks, me kaotasime Tšehhile ja kukkusime enne poolfinaali välja. Poolfinaalides väideldi teemal Valitsus peaks embargo alla panema kõik kaubandussuhted venemaaga kuni Krimm on tagastatud Ukrainale. Kuna finaali me ei pääsenud, oli meil aega teha väike jalutuskäik Viinis. Turniiri võitis Rumeenia, kellele me olime eelnevalt improvoorus splitiga kaotanud. Finaalvoore said hinnata nii Kaspar Kelder kui ka Kai Klandorf, kellest viimasel oli ka au finaalis kohtunikuks olla.

Eesti ja Moldova osalust rahastas Eesti Välisministeeriumi Arengukoostöö programm. Üritus oli osa projektist Moldova väitlusliikumise taaskäivitamine.

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: