Eesti meister 2012 on Elenchus

17:32, 09. aprill, margo.loor, Kommentaarid: 0
Pühapäeval, 8. aprillil selgusid Jõhvi kontserdimajas 2012. aasta keskkoolide Eesti meistrid väitlemises. Värske Eesti meister on Tallinna Inglise Kolledži võistkond Elenchus koosseisus Rene Kukk, Anette Vetik ja Deivi Õis.
Finaalis võtsid üksteiselt mõõtu tänavuse turniirisarja kõik eelnevad etapid võitnud Pärnu Ühisgümnaasiumi ja Sütevaka Humanitaargümnaasiumi võistkond Ühisel Jõul ning Tallinna Inglise Kolledžit esindav Elenchus. Tasavägise finaaliväitluse võitis kohtunike häältega 3:2 Tallinna meeskond Elenchus.

Eesti meistrid väitlemises 2012 Värske Eesti meistervõistkonna liige Rene Kukk vaatas tagasi tänasega lõppenud meistrivõistluste sarjale: "On olnud väga tihe ja kiire võistlusaasta. Tihti on olnud keeruline tasakaalustada koolitööd ja väitlusteks valmistumist. Konkurents etappidel oli tugev ja osales palju meeskondi, kes olid võimelised tiitlile pretendeerima." Kokku osales sel õppeaastal toimunud kolmel meistrivõistluste etapil 180 väitlejat – 60 võistkonda 9 Eesti linna 30 koolist. 

Finaali teemaks oli "Sõjatehnika arendamine toob ühiskonnale kasu". "Võistluslikus väitluses on ettevalmistus väga tähtis," selgitas Kukk. "Kõik meeskonnad, kes midagi saavutada tahavad, on mitu aastat harjutanud väitlusoskuseid ning nii muutubki otsustavaks pigem see, kui hästi keegi teemat avada oskab. Meie võistkond valmistus antud teemaks kaks nädalat. Mõtlesime, otsisime materjale, jagasime ideid võistkonnakaaslaste ja treeneritega ning tegime harjutusväitluseid. Valmistumine kestis tegelikult viimase hetkeni, veel eile öösel arutasime võimalikke stsenaariumeid kella kaheni."

Igas väitlusvõistkonnas on kolm liiget, kuid lisaks neile töötas võitjatiimi taustal veel treenerite ja nõuandjate meeskond. Õpetajatest ja tudengitest treenerite kõrval on kõiki Eesti väitlejaid sel hooajal turniirideks valmistumisel teemaloengute pidamisega aidanud endine õiguskantsler Allar Jõks, endine sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse peaspetsialist Christian Veske ja TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna õppeprodekaan Mart Noorma.

"Emotsioonid on laes! Keegi meeskonnast ei eeldanud võitu, hoidsime ennast kuni väljakuulutamise hetkeni valmis emmaks-kummaks tulemuseks. Oleme positiivselt üllatunud ja väga-väga rõõmsad!" võtab valitsev Eesti väitlusmeister Rene Kukk kokku võitjate hinges pakitsevad tunded."

Eesti meistrid väitlemises 2012 Individuaalarvestuses võitis Eesti meistrivõistlused Kristin Parts Pärnu Ühisgümnaasiumist.

Eesti Väitlusselts korraldab noortele aastas mitmeid väitlusüritusi, keskkoolide Eesti meistrivõistlused on neist kõige olulisem. Väitlemise meistrivõistlused kuuluvad Eestis olümpiaadide nimekirja, nende eesmärk on eelkõige hariduslik – tagada osalejate areng nii konkreetse väitlusteema mõistmise kui väitlemisel omandatavate oskuste osas. Meistrivõistluste toimumist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kalev, Premia ja Aura. Etapp toimus Teadusaasta puhul korraldatava EVSi õpilasvõistluse "Kirjuta! Kõnele! Väitle!" raames.

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: