Venekeelsed noored Eestis: võimatu on võimalik

09:31, 02. september, birgitmones, Kommentaarid: 0
Eesti Väitlusselts koostöös ressursikeskusega VitaTiim kuulutavad  kandideerimist unikaalsesse projekti 100 venekeelse Ida-Virumaa õpilase jaoks. Projekt võimaldab noortel avardada uut arusaamist eesti ühiskonnast, kindlaks määrata oma erialast tulevikku ning saada edu retseptid vene rahvusest noorte spetsialistide käest.
Septembris algav projekt „Vene noorte võimalused Eestis“ pakub sajale 9. - 11. klassi õpilasele Ida-Virumaa vene koolidest võimalust laiendada oma silmaringi ning hajutada müüte vene rahvusest noorte inimeste tuleviku kohta Eestis. Osalejad saavad külastada erinevaid ettevõteid ja asutusi, kus oma elu- ja karjäärilugusid jutustavad neile vene rahvusest noored inimesed. Noored õpivad oma arvamust argumenteeritult põhjendama ja arutlevad oma ideede üle koos teiste osalejatega ning kogenud treeneritega. Lisaks, ootavad neid individuaalsed karjäärikonsultatsioonid.

„Meie projekti unikaalsus seisneb inimestes, kelle elu- ja eduloodega me soovime osalejaid tutvustada.  Isiklik näide, praktilised nõuanded, võimalus esitada küsimusi ja saada vastuseid  ning, mis tähtsaim, analüüsida eelnevalt kuuldut, on vist just see, millest ma puudust tundsin, otsustades oma tuleviku üle.  Narvast pärinedes tean, et usk oma jõusse ja kaasmõtlejate toetus on väga tähtsad Ida-Virumaa noorte jaoks“, ütles projektijuht Katerina Danilova.

Projekti käigus avastavad noored võimalusi, mida pakuvad neile erinevad valdkonnad, alustades kodanikuühiskonnast ja IT-tehnoloogiast ning lõpetades reaalteaduste,  meedia ja avaliku sektoriga. Iga õppereis lõppeb diskussiooniga, mis võimaldab arutleda õppereisil toimunu üle, analüüsida oma mõtteid ja emotsioone, hindada oma reaalseid võimalusi ja püstitada teostatavaid eesmärke. „Diskussioonid annavad ka teisi oskusi: võimaldavad uskuda endasse  ning pidada edukalt avalikke esitlusi, veendes publikut oma arvamuse õigsuses. Tänapäeva maailmas see on asendamatu oskus nii  eriala, kui ka ühiskonna jaoks terviklikult“, lisas Danilova.

Projekti toetab Avatud Eesti fond ning realiseeritud Eesti Väitlusseltsiga koostöös ressursikeskusega VitaTiim. See kestab 2011.aasta septembrist kuni 2012.aasta juunini ning haarab 20 Ida-Virumaa kooli ja  100 õpilast 9. - 11. klassist. Igast koolist saab olla 5 osalejat ja 1 õppejõud.Lisainfo:

Katerina Danilova
Projektijuht
e-post: katja.danilova@debate.ee
www.debate.ee

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: