Millal järgmisel aastal turniirid toimuvad?

07:25, 21. juuni, sigrid.solnik, Kommentaarid: 0
Vana hea küsimus. Võib-olla praeguses lõpetamiste saginas, jaanipäeva ettevalmistustes ning üldises suvises-siravas meeleolus ei tundu see kõik üldse nii oluline. Aga sügisel on hea järgi vaadata, uskuge mind ;)
Kui nüüd kõik ausalt ära rääkida, siis kirjutan ma sellest, millal KKEMV turniirid toimuvad ja miks ma valisin just need kuupäevad? Teatavasti on nii keskkooli kui põhikooli meistrikate turniirid kantud TÜ Teaduskooli olümpiaadide nimekirja, seega ei ole asi päris nii lihtne, et väitlusjuht valib suvalise kuupäeva ja turniir saabki siis toimuma. Tuleb arvestada ajalise kaugusega teistest, juba toimunud ja tulevastest turniiridest nii keskkooliõpilastele kui tudengitele, lisaks tuleb vaadata, ega ei jää ette koolide veerandilõpud, teised olümpiaadid ja kohalikud-maakondlikud-riiklikud võistlused, jõulupeod, rebaste ristimised, külmapühad, rahvusvahelie kaevurite päev, maiade maailmalõpp ja jumal teab, mis kõik veel. 

Aga mis siin ikka. Saladuslikud kuupäevad: 
- 24.-25. november 2012: väitlemise Eesti meistrivõistluste I etapp 
- 16.-17. veebruar 2013: väitlemise Eesti meistrivõistluste II etapp 
- 20.-21. aprill 2013: väitlemise Eesti meistrivõistluste III etapp  
- 11. mai 2013: põhikoolide Eesti meistrivõistlused väitlemises 2013 

Ja miks nii? 

Meistrikate I etapp küll kattub 24. novembril toimuva füüsika lahtise võistlusega, aga kuna START turniirid on oktoobri lõpus, siis tundus hea mõttena jätta ka esimest korda meistrikatele tulijatele ning nende juhendajatele piisavalt hingetõmbe- ja ettevalmistusaega. Igal nädalavahetusel ei jõua ju keegi peale väitlusjuhi turniiridel käia. Detsembri esimesel nädalavahetusel toimub aga suur Debate@Europe'i turniiri lõpetav väitlusüritus Amsterdamis, kuhu Eestist oodatakse 20 osalejat: ei oleks ju üldse tore kui need kaks üritust kattuksid

II etapiga samal ajal toimub informaatika olümpiaadi lõppvoor. Nädalavahetus varem, 9.-10. veebruar oleks esiteks olnud natuke liiga vara - kool algab ju alles jaanuari teisest nädalast, klubid lähevad uuesti käima jaanuari keskpaigast ja veidi tuleks jõuluroostet maha raputada enne kui suurturniiri tuhinasse sisse saab purjetada. Lisaks on 8. ja 9. veebruaril ühiskonnaõpetuse ning emakeele olümpiaadide olulised tähtajad. Mulle tundus, et need võivad puudutada rohkemaid väitlejaid kui informaatika olümpiaad. Nädalavahetus hiljem on jällegi vabariigi aastapäev, siis peab kodus istuma, kiluvõileiba sööma, presidendi vastuvõtu kleite kommenteerima ja muidu patriootlik olema.

Aprill on selles mõttes keeruline kuu, et siis algab abiturientidel eksamiperiood, tuleb kirjandit kirjutada. Ning kõik nädalavahetused on täis erinevate olümpiaadide riiklikke lõppvoore. Siin tuligi valida - kas KKEMV III etapp kattub matemaatika olümpiaadiga, füüsika olümpiaadiga või lingvistika olümpiaadiga. Palun juba ette vabandust kõigilt väitlejatelt, kes lingvistika olümpiaadile tahaksid minna - teie peate nüüd valima, sest meistrikate III etapp on samal nädalavahetusel. Kõik matemaatika- ja füüsikasõbrad võiksid jällegi rõõmustada, tänavu ei pea väitluse ja olümpiaadi vahel valima ;) 

Põhikooliväitlejate suurpäev, 11. mai, sai valitud selle järgi, et 11. mai on lihtsalt eriti tore päev!

Nüüd te siis kõik teate, miks ja kuidas ja millal.

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: