Kuidas Vilniusest võit koju tuli

09:01, 26. veebruar, Kajar, Kommentaarid: 0

Anna kirjutab Vilniuse turniiri muljeid.

19.-21. märtsil osalesid mitmed eestlased turniiril MRU IV, mis toimub Vilniuses. Kuivõrd Vilnius on palju kaugemal kui Riia ja seega on sinna sõita nii ebamugavam kui ka kallim, väisasid turniiri palju vähem eestlasi kui algselt planeeritud ning suur osa neist otsutas riigireeturi kombel lüüa käed leedukatega. Eestist osalesid võistkondadena Sten Andreas Ehrlich ja Paul-Matis Türnpuu (TEC A), Hannes Nõgisto ja Tõnis Kuusk (TIL), Sandra Sillaots ja Kaspar Kelder (TDS Raging Adultery), reeturiteks olid seekord Silver Suun, kes väitles koos Karolis Kudasega (MRU last at the bar) ja mina (Anna), kes väitles koos Arvydas Ziobakasega (A&A). Mihhail Jevdokimov, kes oli plaaninud turniiriks leivad ühte kappi panna ühe Moskva väitlejaga, pidi olema kohtunik, kuna tema partner otsustas poolel teel tagasi pöörata.

Juba turniirile jõudmine algas raskustega, seda siiski ainult inimestele, kes tulid autoga—mitmed seiklused lume ja kinnijäämisega tõestasid elavalt, et Läti ei ole parem kui Zimbabwe. Sellegipoolest eestlased voorudesse päris hiljaks ei jäänud ja turniir sai toimuda.

Turniiri tase oli üllatavalt madal, kuigi kuskil kahes top roomis oli näha ka normaalseid väitlusi ja EUDCi tasemel spiikripunkte. See-eest mitmetes voorudes mõtlesime, et kuidas teised võistkonnad said eelmised raundid küll võita. See-eest olid väga head turniiri kohtunikud ning teemad, mis olid väideldavad nii uuematele kui vanadele wannabe-diip väitlejatele. Väidelda sai nii väga kogenud „Soome“ väitlejate kui ka täiesti gerontide vastu—nt Martins Liberts (keda mina mäletan aegadest, kus ma keskkoolis Tartu Openil kohtunik olin. Juba siis oli ta vana).

Turniiri poolfinaalidesse breikisid kolm eestlastega võistkonda—TDS Raging Adultery, MRU Last at the Bar ja A &A, kellest finaali breikisid Kaspar ja Sandra ja Anna ja Arvydas. Väga pingelises ja kirglikus finaalis võitsid lõpuks split otsusega 3:2 võistkond A & A. Auhinnaks olid raamitud diplomid ja arvutikotid. Siit ka üleskutse Eestis turniirikorraldajatele—raamatud on väga head auhinnad võrreldes nt EU arvutikoti või SSE riga kruusiga!!

Ka spiikrites olid eestlased võidukad—kui parimaks spiikriks sain tervelt 10 punktise vahega mina, siis ka teine koht läks Kaspar Kelder’ile. Sten Andreas Ehrlich oli 10., Sandra Sillaots 13. Ja Paul Matis Türnpuu 15.

Ka turniiri meelelahutuse üle võiks natuke vinguda—Vilniusesse sõitnu oodanuks vähemalt piiramatult alkoholi paar esimest tundi (oh, SSE RIGA IV), aga reedel viidi kõik pubituurile ja laupäeval väga lärmakasse baari koos kahe tasuta joogiga. See-eest on kõik Balti turniirid loobunud kauakestnud paneme-kõik-kaugel-asuvasse-rotthotelli ning meid majutati igasti aktsepteeritavasse Ecoteli.

Turniiri teemad:

R1: THBT people who emigrate should repay the cost of their education

R2: THW abolish the minimum wage

R3: THBT the government should provide the necessary funding to gay pride parades

R4: THW grant amnesty to dictators who step down voluntarily

R5: THBT all severe crimes should be tried by a jury

SF: THBT the NATO members should not sell their weapons to non-NATO members

F: THBT if a father will provide for a child, he should have the right to prevent the abortion

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: