Suveakadeemia 2013

Aeg:
7.-11. august 2013
Koht:
Noarootsi Gümnaasium
Formaat:
kõik formaadid
Registreerumise lõpp:
01.08.2013
Maksimaalne osalejate arv:
120
Osavõtumaks:
35 EUR (või 7 EURi / päev)  (Kuhu maksta?)
Korraldaja:
Silver Lulla, silver.lulla@debate.ee, 59 19 1225

Lisainfo

Suveakadeemia on üritus, kuhu ootame põhi- ja keskkooliõpilasi, tudengeid, treenereid, õpetajaid ja noorsootöötajaid ning vilistlasi, nii uusi huvilisi kui ka kogenud väitlejaid.

2013. aasta Suveakadeemias jooksevad paralleelselt 9 programmi, mis kõik pakuvad midagi erineva tasemega ja erinevate huvidega osalejatele. Ning loomulikult ei jää tulemata ega olemata ka sisukas vaba aja programm, Suvekooli meedia, võrkpall- ja jalgpallimäng ja kõik muu, mis väitlusrahvast juba aastaid Suveakadeemiasse on meelitanud.

BUSSIINFO:

Tallinna buss väljub Balti jaama busside parklast kell 9.00. Bussitädi on Kätliin Lember (56566637).
 
Tartu buss väljub Vanemuise alumisest parklast kell 7.00. Bussionu on Lauri Kriisa (55578181).

Pärnu buss väljub Endla teatri parklast kell 8.30. Bussionu on Sander Gansen (56218861).
 
Narva buss väljub Narva bussijaama eest kell 10.15. Buss sõidab läbi ka Jõhvist kell 11.00  Bussionu on Anton Ossipovski (5541904).

Tagasi saab ka kõikidesse nendesse linnadesse.  

Suveakadeemias toimuvad programmid:

1) Karl Popperi ja MM-formaadi algajate programm

Antud programm sobib kõigile neile, kes on väitlemisega tegelenud vähem kui aasta või ei olegi veel väitlemisega kokku puutunud. Suveakadeemia jooksul omandab selles programmis osalenu tõestusmaterjali otsimise, hindamise ja kasutamise oskused. Saab teada, kuidas väidelda erinevat tüüpi tiimide vastu edukalt. Tunneb ära demagoogia ning õpib seda ümber lükkama. Lisaks Karl Popperi väitlusformaadi tundmaõppimisele omandab antud programmis osalenu ka MM formaadi algteadmised ning saab antud oskusi proovida ka MM formaadis sõbralikus õhkkonnas toimuval turniiril.

Programmi juhivad Siim Vahtrus (siim.vahtrus@gmail.com) ja Mart Moora (mart.moora@debate.ee)


2) MM-formaadi programm

Antud programm sobib kõigile neile, kes on väitlemisega tegelenud rohkem kui aasta ning käivad veel keskkoolis. Maailmaformaadis peetakse väitlusi keskkoolide väitluse maailmameistrivõistlustel ja teistel rahvusvahelistel turniiridel. Selleks loodi 1989. aastal spetsiaalne formaat, mis ei olnud tollel hetkel kasutusel üheski riigis. Maailmaformaadi eesmärk on ühest küljest võimaldada ausat võistlust võistkondade vahel, kes on harjunud väga erinevate formaatidega. Teiselt poolt peab see formaat võimaldama maailma parimate väitlejate proovilepanekut võimalikult paljudes erinevates põhioskustes. Seda programmi läbiv noor omandab süvendatud teadmisi väitlemisest ning saavutab teadmised MM-formaadist. Lisaks teadmistele formaadist saavad osalejad ennast proovile panna erinevate praktiliste harjutuste ning programmi lõpus toimuva väitlusturniiri kaudu.

Programmi juhivad Mart Moora (mart.moora@debate.ee) ja Tõnis Kuusk (tonis.kuusk@debate.ee)


3) MM-formaadi kohtunike programm

Programm algab reede hommikul ning sobib kõigile neile, kes on juba omandanud laialdlased teadmised KP ja/või BP formaadist ning on osalenud erinevatel turniiridel kohtunikuna. Antud programmi läbiv kohtunik omandab teadmised MM-formaadist ning õpib seda ka kohtunikuna hindama. Omandatud teadmisi ja oskusi saab värskelt MM-formaadi koolituse läbinud kohtunik praktiseerida nädalavahetusel toimuval väitlusturniiril. Kes soovib suveakadeemiasse juba enne reedet tulla, need saavad osaleda omal valikul teiste programmide töötubades või aidata kaasa mõnes programmis koolitajana.

Programmi juhib Mart Moora (mart.moora@debate.ee)


4) Eestikeelne Briti parlamentaarse väitlusformaadi programm

Antud programm sobib kõigile neile, kes on värskelt lõpetanud keskkooli või asunud hiljuti väitluse juurde alles ülikoolis olles. Briti parlamentaarne väitlusformaat on üks maailmas enim väideldavaid formaate ning peamiselt kasutusel tudengite hulgas. Briti parlamentaarne väitlusprogramm keskendub formaadi valdamiseks vajalike oskuste õpetamisele. Nii õpivad osalejaid, kuidas kiiresti ja efektiivselt sügavaid argumente välja mõelda, kuidas ilma ettevalmistusajata ümberlükkeid teha, kuidas mõelda ja esitada teravaid vaheküsimusi ning kuidas seda kõike veenvalt esitada. Suveakadeemias omandab antud programmi läbinu teadmised BP-formaadist ning saab omandatud oskusi ka lõbusas keskkonnas toimuval miniturniiril praktiseerida.

Programmi juhib Tõnis Kuusk (tonis.kuusk@debate.ee)


5) Inglisekeelne Briti parlamentaarse väitlusformaadi programm

Edasijõudnute BP programm on mõeldud formaati juba valdavatele väitlejatele. Maailmatasemel treenerite käe all omandatakse sügavamad teadmised väitlemisest ja turniiridel väideldavatest teemadest. Programm on inglisekeelne ning mõeldud pigem võistlusväitlust harrastavatele osalejatele. Omandatud oskusi saab programmis osalenu praktiseerida ka Suveakadeemia lõpus toimuval väitlusturniiril.

Programmi juhib Tõnis Kuusk (tonis.kuusk@debate.ee)


6) Kohtunikele mõeldud Briti parlamentaarse väitlusformaadi programm

Antud programm on mõeldud formaati juba tundvatele väitlejatele ja kohtunikele, kes on huvitatud BP-formaadi kohtunikuna turniiridel osalemist. Programm on mõeldud nii neile, kes tunnevad antud formaati, kuid pole veel kohtunikuna kätt saanud proovida. Antud programmi töökeelteks on nii eesti kui ka inglise keel. Koolituse läbinud kohtunik saab nädalavahetusel toimuval miniturniiril ka omandatud teadmisi rakendada.

Programmi juhib Tõnis Kuusk (tonis.kuusk@debate.ee)


7) Программа по Британскому формату на русском языке

Читай подробнее здесь.
Русскоязычная программа состоит из насыщенных и интересных тренингов, практической части и обратной связи. Программа обучения составлена опытными тренерами и дебатерами, чьи имена буду сообщены позже. Несмотря на то, что русскоязычная программа является отдельной частью академии, она пересекается с англоязычной программой парламентских дебатов и вечерней программой. Приглашаем принять участие учеников гимназий и студентов, как тех, кто уже имеет опыт игры в парламентские дебаты, так и тех, кто хотел бы рискнуть и попробовать приобрести новый навык!

По вопросам программы обращайтесь к Катерине Даниловой (katja.danilova@debate.ee)


8) Õpetajate ja treenerite programm

Programm on mõeldud juba mõningase väitluse õpetamise kogemusega ja/või meie väitlushariduse koolituse läbinud haridus- ja noorsootöötajatele.

Programmi väljundid on:

  • uute meetodite pagas (tehakse läbi väitluse õpetamise harjutusi, sh väideldakse ise ja analüüsitakse õpilaste väitlusi);
  • väitluseringi juhendaja oskused (õpitakse olema juhendaja, treener ja kohtunik, osaletakse Suveakadeemia väitlusturniiril);
  • treeneritöö oskused (analüüsitakse oma õpetamise kogemusi).

Programmi tulemusena võid Sina õpetajana:

  • kasutada oma ainetunnis väitlusharjutusi;
  • alustada oma väitlusringi juhendamisega;
  • alustada võistkonna treenimist oma koolis.

Programmi juhendab Väitluskoolitus


9) ReSTART!

Otseloomulikult ei puudu Eesti Väitlusseltsi Suveakadeemia programmist viimastel päevadel toimuv vilistlastele mõeldud väitlusturniir ReSTART!

Programmi juhivad Tõnis Kuusk (tonis.kuusk@debat.ee) ja Karin Kase.