Kohtunike koolitus 2013

Aeg:
5. oktoober 2013
Koht:
Tartu, Domus Dorpatensis (Raekoja plats 1)
Formaat:
Registreerumise lõpp:
03.10.2013
Maksimaalne osalejate arv:
Osavõtumaks:
Korraldaja:
Silver Lulla, Siim Vahtrus, Mart Moora

Lisainfo

NB! Registreerumisel palun märkida "võistkond" lahtrisse, kas soovid osaleda algajate või edasijõudnute koolitusel!

Algajatele


Karl Popperi formaadi kohtunikutöö koolitus on igasügisene üritus, mis mõeldud keskkooli lõpetanud väitlejatele ning õpetajatele, kes soovivad võtta endale uue ja põneva rolli väitluskohtunikuna. Koolitusel võivad aga osaleda ka veel keskkoolis õppivad noored, kes soovivad näha väitlust uuest perspektiivist ning harjutada kohtunikutööd START-turniiril, põhikooli meistrivõistlustel jm üritustel. Koolitusel osalemine on eriti oluline nendele tulevastele kohtunikele, kes soovivad olla kohtunikud keskkoolitaseme meistrivõistluste sarjas.

Heaks väitluskohtunikuks olemiseks ei piisa ainult punktitabeli tundmisest, kohtunikulehe täitmise või ajanäitamisoskusest. Kohtunik on väitlejatele ka eeskujuks, juhendajaks ja motiveerijaks. Seetõttu tutvustatakse ja harjutatakse koolitusel lisaks eelnimetatud praktilistele oskustele ka kohtunikueetika põhitõdesid ning tagasiside andmise oskust.

Edasijõudnutele

Kui olete aga juba eelneva koolituse läbinud ning sooviksite õppida midagi uut ning huvitavat, siis olete oodatud MM-formaadi kohtunikutöö koolitusele. Koolituse tulemusel teate vastust küsimusele: kuidas olla MM-formaadis hea kohtunik, kui ma ei tea sellest formaadist suurt midagi? 

 NB! Koolitus on suurepäraseks ettevalmistuseks ajaloolisele MM-turniirile, mis toimub 12. - 13. oktoobril Tartus Miina Härma Gümnaasiumis.

Mõlemad koolitused toimuvad Tartus, Eesti Väitlusseltsi ruumides, mis asuvad Domus Dorpatensise (Raekoja plats 1) hoone teisel korrusel.

Lisainfo Silverilt (silver.lulla@debate.ee; 59191225)