Kesk- ja põhikoolide meistrivõistluste III etapp 2016/2017 ja finaalid

Aeg:
14.-16. aprill
Koht:
Kuressaare Gümnaasium (Nooruse 1)
Formaat:
KK-formaat
Registreerumise lõpp:
13.04.2017
Maksimaalne osalejate arv:
200
Osavõtumaks:
12 eurot  (Kuhu maksta?)
Korraldaja:
KK/PK EMV korraldustiim (Triin Toimetaja, Lauri Leas, Anneliis Rea, Maarja Tambet)

Lisainfo

Kolm on kohtu seadus! Sellel aastal on kesk- ja põhikoolide väitlejad saanud juba väidelda kahel erineval etapil kahes erinevas Eesti linnas, seega nüüd hakkab lähemale jõudma see aeg, kus peaks keskaväitluse hooajale punkti panema ja selgitama välja need kõige paremad ja tublimad!

Tänavune meistrivõistluste sarja kolmas etapp on veidike omanäoline, kuna sisse on viidud paar muudatust, mida tasub väitlejatel kindlasti arvesse võtta.

Esiteks, nagu juba teisel etapil sai välja kuulutatud, on tegu improetapiga. See tähendab seda, et kõik voorud enne finaalvoore väideldakse teemadel, mis selguvad kohapeal ja milleks saab valmistuda vaid etteantud aja jooksul. Finaalvoorude teema kuulutatakse välja samamoodi, nagu eelnevatel aastatel ja selleks saab ette valmistada enne etappi. Samuti tähendab see seda, et Poska impro ei ole enam ainus keskaväitlejatele mõeldud improturniir!

Teiseks, finaalvoorudes on külll sarnaselt eelmistele aastatele ettevalmistatud teema, kuid uued tuuled puhuvad siiski ka nendes voorudes. Nimelt on finaalvoorude kõnede pikkused tavapärase kuue minuti asemel hoopiski kaheksa minutit ja lõpukõned on endise kolme minuti asemel nüüd neli minutit pikad.

Kolmandaks, nagu tavaliselt, on etapi ajakava äärmiselt tihe. Eriti veel nüüd, kui toimuvad improvoorud koos ettevalmistusajaga. Selle probleemiga tegelemiseks kestab kolmas etapp nüüd kahe päeva asemel kolm päeva (nii, et esimene voor toimub reede õhtul).

Peakohtunike koda on valinud finaalvoorude teemaks: 

Riikide sotsiaalmajandusliku sõltumatuse jätkuv kahanemine rahvusvahelisel areenil on toonud rohkem kahju kui kasu

Teemamappi näeb siin.

Igasugune muu korralduslik informatsioon selgub peagi. Küsimuste korral pöörduge julgelt meie poole!

Väitlemiseni!