Eesti Meistrivõistlused 2014

Aeg:
15.-16. veebruar 2014
Koht:
Tallinna Tehnikaülikool, auditoorium X-414
Formaat:
Briti Parlamentaarne väitlusformaat
Registreerumise lõpp:
Maksimaalne osalejate arv:
28 võistkonda
Osavõtumaks:
15€ võistkonna kohta  (Kuhu maksta?)
Korraldaja:
Viktor Nikonov

Lisainfo

Üldine turniirikorralduslik info

EM toimub Briti Parlamentaarses väitlusformaadis. Kokku koosneb EM 5-st eelvoorust, poolfinaalist ja finaalist.

Eelvoorudes on kõned 5-minutilised, poolfinaalis ja finaalis 7-minutilised.

Registreerumine

Registreerumine ei toimu debate.ee kodulehe kaudu. Registreeruda saab siin: https://docs.google.com/forms/d/12GQugBdJR4wUn5F1fxILAlKHyd4VoS11-33QkjNwC_Q/viewform

Kõik on erakordselt soojalt oodatud osalema. Registreerumine kestab 9. veebruarini.

Esialgu on EM-ile võimalik registreeruda kokku 28-l võiskonnal. Kuni veebruari alguseni kehtib ka organisatsioonipõhine piirang – 4 võistkonda.

Kõik registreerumist puudutavad küsimused, millele ei vasta kommentaarid registreerumisankeedil (üleval oleval lingil), palun esitada meilitsi viktor.nikonov@debate.ee .

Kui tervet nädalavahetust, väitluspartnerit või julgust pole, on terve võistluse jooksul oodatud ka pealtvaatajad.

Eesti Meistrivõistluste leht facebookis

Eesti Meistrivõistluste leht facebookis asub aadressil https://www.facebook.com/events/666054656758296/

Uued väitlejad

Lisaks püüdlusele eestikeelse väitlusoivalisuse poole on selle aasta Eesti Meistrivõistluste üheks eesmärkidest ka kaasata kõiki uusi väitlushuvilisi. 

Eesti Meistrivõistlustele eelneval nädalal toimub spetsiaalne võistluseks ettevalmistav töötuba. Täpsema info töötoa toimumise kohta saavad kõik osalejad Eesti Meistrivõistlustele registreerudes.

Töötoa formaat on interaktiivne loeng, küsimusteks on palju aega. Oodatud on osalema kõik huvilised, eelkõige võiks töötoast olla kasu vähese väitlus- või turniirikogemusega väitlejatele ning väitlejatele, kelle kokkupuutest Briti Parlamentaarse väitlusformaadi teoreetilise osaga on juba kaua möödas.

Räägime järgmistest asjadest:

1)    Ülevaade Briti Parlamentaarsest väitlusformaadi reeglitest eesmärgiga ühtlustada arusaam enne turniiri (orienteeruvalt 20 minutit)

2)    Ülevaade erinevate võistkondade rollidest Briti Parlamentaarses väitlusformaadis ja sellest, mille järgi teevad kohtunikud pärast väitlust otsuse (orienteeruvalt 60 minutit)

3)    Mõtted selle kohta, mida oodata Eesti Meistrivõistlustelt ja kuidas kasutada väitlusturniiri maksimaalselt enda individuaalse arengu toetamiseks. (orienteeruvalt 20 minutit)

Eesti Meistrivõistlustel võistlevad väitlejad, kes on väitlusega tegelenud vähem kui poolteist aastat, paralleelselt põhikategooriaga ka „uute väitlejate“ kategoorias.