Suveakadeemia 2012

Aeg:
14.-17. august 2012
Koht:
Roosta Puhkeküla (http://www.roosta.ee/asukoht-ja-kontakt)
Formaat:
KP / WSDC / teemaloengud
Registreerumise lõpp:
10.08.2012
Maksimaalne osalejate arv:
100
Osavõtumaks:
21 EUR  (Kuhu maksta?)
Korraldaja:
Sigrid Solnik, sigrid.solnik@debate.ee, 52 34 104

Lisainfo

2012/2013 väitlushooaega alustav Suveakadeemia toimub Roostal 14.-17. augustini 2012 ja on mõeldud põhi- ja keskkooliõpilastele ning nende treeneritele. Tudengitele ja BPst huvitatud keskkoolinoortele korraldame 2013 jaanuari lõpus rahvusvahelise mõõtmega BP Talveakadeemia


BUSSIINFO:

Tallinna buss väljub Balti jaama parklast kell 9.50. Bussionuks on Margo Loor (51 32 489)

Tartu buss väljub Vanemuise alumisest parklast kell 8.50. See buss sõidab läbi Viljandi, seega peaks viljandlased Anttila kaubamaja parklas valmis olema vähemalt kell 10. Bussitädiks on Liisa Pool (51927550)

Pärnu buss väljub Endla teatri parklast kell 9.40. Bussionuks on Sander Gansen (56218861)

Narva buss väljub kell 8.00, Sillamäelt sõidab see läbi kell 8.20. Bussionu on Anton (5541904)

Tagasi saab ka kõikidesse nendesse linnadesse. 

1. Suveakadeemia ülesehitus:

Suveakadeemia jaguneb nelja erineva programmi vahel:
  • algajad väitlejad (need, kel väitluskogemust ei ole või on minimaalselt, ütleme 1 turniir)
  • edasijõudnud väitlejad (kõik ülejäänud põhi- ja keskkooliõpilased, kusjuures keskkooliõpilane on siinkohal see, kes 1. septembril veel keska/gümnaasiumi uksest sisse astub)
  • väitlusõpetajate ja -treenerite jätkukoolitus (osalejatele vajalik väitluse õpetamise või treenerikogemust 1 aasta). Koolituse eesmärk on praeguseks kuni aasta "Kõne ja väitlust" õpetanud või väitlusklubi treeninud õpetajatele pakkuda uusi mõtteid õpilastele väitluse õpetamiseks. Kavas: argumentatsioon vol 2, treeneritöö vol 2 (juba väitlevate õpilaste õpetamine), turniiri korraldus, kohtunikutöö vol 2, ise väitlemine, väitluse hindamine, õpetajate võimalused Väitlusseltsis). 
  • venekeelsed keskkooliväitlejad

Esimest korda on sel aastal nii, et igas programmis on väitlusoskuste töötoad ja teemade ehk sisu töötoad, kusjuures iga osaleja saab ise valida, millistes töötubades ta tahab osaleda. Lisaks oleme kohale kutsunud terve hulga välisesinejaid, kes õpetavad oskuseid ja jagavad mõtteid, mis on kasulikud igale väitlejale, ent mida ükski väitlustreener teile õpetada ei oska ;)

Suveakadeemias on tulemas formaadi töötoad, kus algajatele õpetatakse Karl Popperi formaadi põhimõtteid ning argumenteerimise, ristküsitlemise jms baasteadmisi. Kogenud väitlejad saavad formaadi töötubades tutvuda WSDC ja Briti Parlamentaarse formaadi põhimõtete ja peensustega. Lisaks muidugi üldkasulikud oskused nagu näiteks väitlusstrateegia paika panemine või kõrgema taseme argumentatsioon. 

Teemade ehk sisu töötubades võtame ette kõik need teemad, mille üle alati väideldakse: rahvusvahelised suhted, majandus, õigus, kultuur jne ning teeme selgeks nende valdkondade põhitõed. Töötubade läbiviijateks on loomulikult ala asjatundjad meie oma EVSist. 

Lisaks oleme kohale palunud ka hulga välisesinejaid, oma ala eksperte, kes on lahkelt nõus väitlejatele teatud asju õpetama ja teatud teemadel rääkima. Tulemas on: 
- NO99 näitleja Jaak Prints
- TV3 uudistetoimetuste juht Sven Soiver
- uuriv ajakirjanik Mihkel Kärmas
- Memokraadi blogija Tarmo Jüristo 
- presidendi vabakonnanõunik Madle Lippus

2. Registreerimine

Suvekooli registreerimiseks tuleb end kirja panna siinsamas kodulehel. Kui oled kõik väljad ära täitnud, sh ka endale sobiva programmi valinud, saadame sulle kirja, kus on üles loetud kõik töötoad, mida sinu programmile pakutakse. Palun tee siis oma valik!

Viimane päev registreerimiseks on 10. august ja osalejate arv on piiratud! 

3. Osavõtutasu
Suveakadeemia maksumus osalejatele on 21 eurot. Nendele õpetajatele, kes võtavad endaga kaasa vähemalt 3 uut õpilast, on osavõtutasu 10 eurot.

Hinnas sisaldub transport EVSi väitlusbussiga Tallinnast, Tartust või Narvast Roostale ja tagasi ning 4 akadeemiapäeva ööbimine ja toitlustus Roostal. 

Maksta saab kas koha peal sularahas või ülekandena MTÜ Eesti Väitlusseltsi arveldusarvele Swedbankis: 221010707156. Ülekandena tasumisel palun kirjutage selgitusse "EVSi Suveakadeemia, osaleja nimi"


Ootame osalema!

Igasugune lisainfo Suveakadeemia kohta väitlusjuht Sigridilt: sigrid.solnik@debate.ee või 52 34 104


Suveakadeemia toimumist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu nõukogu, Avatud Eesti Fond ja Euroopa Nõukogu.