START 2011 (Tallinn)

Aeg:
Laupäev, 22. oktoober 2011
Koht:
Tallinn, Vanalinna Hariduskolleegium (Vene 22, Tallinn)
Formaat:
Karl Popper
Registreerumise lõpp:
20.10.2011
Maksimaalne osalejate arv:
Osavõtumaks:
3€  (Kuhu maksta?)
Korraldaja:
Tallinna Koolide Väitlusklubi & EVS

Lisainfo

START ehk Suur Turniir Algajatele Retoorikaga Tegelejatele on mõeldud väitlejatele, kes varem ühelgi STARTil või meistrivõistluste etapil osalenud ei ole. Väitlejad, kes on osalenud Suvekoolis, Põhikoolide meistrivõistlustel ja väikestel kohalikel turniiridel (sellised, mida ei korralda otseselt EVS, vaid kohalikud väitlusaktivistid), võivad ka STARTist osa võtta.

Miks sellised piirangud ja taoline eksklusiivsus? START turniiri eesmärgiks on anda olematu või vähese turniirikogemusega väitlejatele võimalus proovida turniiriväitlust toredas ja toetavas õhkkonnas, kus kohtunikud tagasisidet andes teavad ja arvestavad, et väitlejatel pole palju kogemust ning kõik vastased, kellega võistkond turniiril väitleb, on sama tasemega. 

Lisaks alles alustavatele väitlejatele, on START turniir traditsiooniliselt olnud ka alles alustavatele kohtunikele n-ö lävepakuks hoopis teistsugusesse maailma, kohaks, kus saadakse oma esimesed tuleristsed kohtunikuna.

Tänavust Tallinna STARTi põhikorraldajaks Tallinna Koolide Väitlusklubi eesotsas klubi juhi Elina Saksakulmuga. EVS aitab kõrval nõu ja jõuga. 

2011. aasta START turniiri teemaks on: RIIK PEAKS LÕPETAMA KULTUURI RAHASTAMISE

Tallinna STARTi peakohtunik on Marie Vellevoog


Turniirile tulijatele muretseb EVS lõunasöögi, transpordikulusid me ei kata. Selle tõttu toimub meil ka kaks STARTi, üks Tallinnas ja teine Tartus - igaüks peaks leidma endale lähima/mugavama linna, kuhu turniirile minna :) 

Osavõtutasu suhtes: palun kõikidel väitlejatel või nende juhendajatel välja uurida, kas nende kool on nõus turniiri osavõtutasu kinni maksma (enamasti on see nii) ja kui on, siis kas nad on teinud ettemaksu või kooli tuleb saata arve. Kui kool ei maksa, siis palun osalejatel võtta kaasa 3€ võimalikult täpses sularahas!

Igaks juhuks seletan uutele tulijatele üle turniirile registreerimise süsteemi: Registreerimine toimub kodulehe kaudu. Kui sa pole kunagi enne turniiril käinud ega end EVSi kodulehel kuhugi registreerinud, siis suure tõenäosusega, pead sa kõige pealt end kandma kodulehe andmebaasi. Andmebaasi kandmine ei tähenda seda, et sa oled turniirile registreeritud, vaid tegemist on põhiliste isikuandmete kandmisega ankeeti, mis omakorda tagab selle, et järgmise sammuna saad end turniirile registreerida. Sest turniirile registreerides pead rippmenüüst valima oma kooli ja teisest rippmenüüst oma nime ning kui andmebaasi ankeeti pole enne täidetud, ei ole  õigeid koole ega nimesid võimalik valida...

Igasugused küsimused turniiri korraldusliku info kohta palun esitage väitlusjuht Sigridile (52 34 104; sigrid.solnik@debate.ee)