Debate@Europe väitlusturniir


  • Rahvusvaheline turniir, millest võtab osa 6 riiki: Eesti, Holland, Suurbritannia, Rumeenia, Slovakkia ja Makedoonia. Seega on väitluskeeleks inglise keel. 
  • Turniir toimub spetsiaalsel online platvormil, seega on osalemiseks vaja vaid mikrofoni ja kaameraga arvutit - väidelda saab kodust lahkumata. Väitluskõned laetakse üles internetti.
  • Turniir kestab novembrini - aprill, mai, juuni, september ja oktoober on aktiivsed turniirikuud.
  • Iga kuu pääseb võistlema 8 Eesti võistkonda keskkoolide arvestuses ja 2 võistkonda ülikoolide arvestuses. 
  • Kõik turniiri teemad on seotud Euroopaga, igale kuule on pühendatud oma teemavaldkond, kust valitakse igaks kuuks kolm konkreetset väitlusteemat. Selle kohta saab täpsemalt lugeda siit.
  • Turniir toimub väikeste muudatustega Karl Popperi formaadis. Formaadi ja reeglite kohta saab täpsemalt lugeda siit
  • Kõige suuremad erinevused tavalisest Popperi väitlusest on esiteks see, et võistkonnad on kaheliikmelised, üks kõnelejatest teeb kaks kõnet. Ja teiseks see, et üks väitlus kestab nädal aega - esmaspäeval tehakse JAH1 kõne, 24h pärast seda tuleb EI1 kõne, 24h pärast seda JAH2 kõne jne. Täpsemalt saab turniiri ülesehituse kohta lugeda siit.
  • Tulemusi arvestatakse a) riikide arvestuses; b) rahvusvaheliselt - kes on terve turniiri parimad kõnelejad; c) Eesti tasandil - kes on eestlastest parimad kõnelejad, seda nii keskkooli kui ülikooli arvestuses; d) osalejate arvestuses - kes eestlastest on kõige tublimalt ja järjekindlamalt osalenud. Arvestusest, auhindadest ja tulemustest saab täpsemalt uurida siit.


Debate@Europe väitlusturniiril on ka oma kodulehekülg, kus on kõigest natukene pikemalt kirjutatud ja kus saab ka käimasolevaid väitlusi vaadata: ateurope.idebate.org


Debate@Europe videokonkurss


  • Individuaalses arvestuses on ka võimalus osaleda Debate@Europe videokonkursil. Selleks tuleb endast salvestada ühe- kuni kaheminutiline kõne ja see Sandrile saata. 
  • Videokonkursil osalemiseks pole vaja kodust lahkuda. Vaja läheb vaid kaamerat ja mikrofoni, millega oma ideed salvestada/ lindistada. 


            Konkursi teema ja muu kohta on täpsemat infot siin. 


Debate@Europe projekti koordinaator ja turniiri korraldaja on Sander Gansen: sander.gansen@debate.ee

Turniiril on olemas omaette meililist kõikidele asjast huvitatutele - anna endast Sanderile märku ja ta lisab sind listi europe@debate.ee! Niimoodi on sul pidevalt olemas kõige värskem informatsioon teemade, kuupäevade ja kõige muu kohta. Listiga liitumine ei tähenda automaatselt seda, et pead kindlasti väitlema!


Projekti on rahaliselt toetanud Euroopa Komisjon.Publikatsiooni sisu peegeldab autori seisukohti ja Euroopa Komisjon ei ole vastutav selles sisalduva informatsiooni kasutamise eest